Dursun Ali Erzincanlı

Genç Sahabe ilahi sözleri

Dursun Ali Erzincanlı Genç Sahabe

Dursun Ali Erzincanlı Genç Sahabe ilahisinin sözlerini ve ilahiyi dinleyebilmeniz için Genç Sahabe ilahisinin youtube videosunu yazının en sonunda paylaştık. Keyifli okumalar ve dinlemeler dinleriz.

Genç Sahabe sözleri

Çocukluğunda Rasulullahı tanımıştın. Gençliğinde ise Ömer’i idrak etmiştin. Sen ne güzel bir gençtin! Ömer namaz kıldırırken, hemen arkasında saf tutardın, hıçkırıklarınızla tanırdınız birbirinizi… Yine bir gün camiye gidiyordun, afişe bir kadın şeytanca bir tuzak kurmuştu yolunun üzerine; aylar geçmişti ama sen asla iltifat etmemiştin, kaşını kaldırıp bakmamıştın harama, nasıl olduysa olmuştu o gün, kaşını kaldırınca kadının kapısında bulmuştun kendini… Harama hayallerinde bile yer yokken bu çok büyük bir cürüm(günah) sayılırdı senin için! Buna kalp dayanmazdı, kalbinin ürpertisiyle birlikte ‘ Allah’tan hakkıyla korkanlara şeytandan bir vesvese dokunduğu zaman, hemen kendilerine gelip doğrulurlar’ ayeti de diline dolanınca, artık bu kadar yükü kaldıramaz olmuş, oracıkta yığılıp ruhunu Rahman’a teslim etmiştin. Oradakiler Ömer üzülmesin diye gömmüşlerdi geceleyin seni… Ama Ömer senin hıçkırıklarına hasretti, duyamayınca hıçkırıklarını nerde olduğunu sormuştu; durum anlatılınca da doğruca kabrine koşmuştu, selam verdikten sonra ‘Allah’tan korkanlar için iki Cennet vardır’ ayetini okumuştu. Sen de Allah’ın izniyle cevap vermiştin ‘Ben burada bana vaad edilenin de iki mislini buldum’ …

Şimdi ey genç! N’olur bize de cevap ver, soruyoruz; sabahtan akşama kadar günahın içinde yaşayan, bakmayı haramdan saymayan, haram ifadesini basite alan bizler öteye gittiğimizde senin bulduklarını bulabilecek miyiz?

Yoksa müflis olarak mı gideceğiz öteye? Ya Resulullah, sen bir gün ashabına müflis kimdir, diye sormuştun, onlar bilemeyince sen ‘ müflis, ahirette günahlarına bedel olarak sevapları dağıtıldıktan sonra hala borçlu olan kişidir’ demiştin.

Halimiz harap durumumuz perişanken, biz, ahir zamandaki ümmetin olarak günah işlemede bu kadar gayr-i ciddi davranıyorsak, sen bizi ciddiye alır mısın Ya Resulullah? Sen bizim müflisleşmiş ruhlarımıza hayat üfler misin?
Ey rahmeti bol padişah, Cürmüm ile geldim sana,
Ben eyledim hadsiz günah, Cürmüm ile geldim sana.
Subhan Allah, Sultan Allah Tüm dertlere derman Allah
Ben eyledim hadsiz günah, Cürmüm ile geldim sana.

Genç Sahabe dinle

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu