Ali Ercan

Ananın Şehit Oğlu ilahi sözleri

Ali Ercan Ananın Şehit Oğlu

Ali Ercan Ananın Şehit Oğlu ilahisinin sözlerini ve ilahiyi dinleyebilmeniz için Ananın Şehit Oğlu ilahisinin youtube videosunu yazının en sonunda paylaştık. Keyifli okumalar ve dinlemeler dinleriz.

Ananın Şehit Oğlu sözleri

-Kim o?
-Başınız sağolsun bacım. Oğlun Mehmet -şehit mi oldu. -Vatan sağolsun. Künyesini getirdim.
-Mehmed’im ah Mehmed’im. Toprak deyip basma şehittir yatar. Sana minnettar olur bu güzel vatan. Ne mutlu Türküm diyene demişti atan. İsterdim ki on tane oğlum olsaydı dokuzu şehit biri de gazi kalsaydı.
-Dokuz yüz elli üçte dünyaya geldim. Yetmiş dört’te vatanın askeri oldum. Şehit olacağımı da rüyamda gördüm. Sakın ağlamayın anamla babam. Ebedi var olsun bu güzel vatan.
-Dünya seni bak gene duydu Mehmed’im. Sen tarihine altın sayfa ekledin. Sana gece gündüz helal süt verdim. Tanrım analara bol sabır versin. Sen rahat uyu oğlum. Vatan sağolsun.
-Cephe arkadaşınım Hasan’la Ali’nim. Size malum olsun benim bu halım. Hakkım helal etmem intikam alın. Yavru vatan Kıbrıs’ta ebedi kalın. Arkadaşlar mazlum halkı koruyun.
-Sen ölmedin Mehmet. Sende sonsuz iman var. Mukaddes kitabımda bile senin yerin var. Şehitlere yaradanın sözü var. İsterdim ki on tane oğlum olsaydı dokuzu şehit biri de gazi kalaydı.
-Kalleşçe arkamdan vurdular beni. Bir daha görseydim ah bacım seni. Sakın ağlatma babam garip anamı bana kurşun atan düşman kahrolsun. Vatanım milletim sizler sağolsun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu